Twój doradca: Sylwia Szczepaniak kom. +48 604 943 658, tel. +48 22 480-85-08|sylwia.szczepaniak@rezerwacjaszkolen.pl

Kursy, które warto zrobić

Kursy i szkolenia skutecznie podnoszą nasze kwalifikacje. Dlatego sami bierzemy  w nich udział. Które spośród wielu z dostępnych na rynku szkoleń są najlepsze i najwięcej się na nich nauczymy?
W dzisiejszych czasach im więcej mamy odbytych szkoleń i kursów tym większą mamy szanse na zdobycie dobrze płatnej pracy. Należy jednak pamiętać, że ile branż, tyle możliwych kursów do zrealizowania. Tylko jak spośród tylu dostępnych na rynku wybrać te na prawdę wartościowe, których certyfikat na prawdę podniesie nasze kwalifikacje zawodowe,a nie będzie tylko kolejnym papierkiem w naszej teczce z dokumentami.
Gdzie szukać szkoleń? Oczywiście najwięcej możliwości daje na internet. Bez wychodzenia z domu możemy sprawdzić temat szkolenia, jego dostępność, czy opinie innych uczestników.

Numerem jeden spośród szkoleń są kursy językowe. Wybierają je ludzie bez względu na wiek, płeć, czy zajmowane stanowisko. Języków obcych zaczynamy uczyć się już w przedszkolu. Niestety w dzisiejszych czasach firmy stają się coraz bardziej multikulturowe. Mają swoje filie w różnych częściach europy, czy świata, i co za tym idzie, wymagają od nas co najmniej jednego dodatkowego języka na poziomie bardzo dobrym. Znajomość języka bardzo pomaga nie tylko w pracy, dlatego warto takie kursy robić, nie dla papierka lecz dla samego siebie i dla własnej satysfakcji.

Specjalistyczne kursy tj. kurs na wózki widłowe, obsługi maszyn budowlanych, czy koparek są nieodzownym elementem dobrego i wykwalifikowanego pracownika. Im więcej mamy specjalistycznych kurów zaliczonych i potrafimy nabyte umiejętności wykorzystać w prac, tym większe wynagrodzenie będzie czekało na nas na określonym stanowisku pracy. Takie kursy są kosztowne, ale pomimo wszystko warto inwestować w siebie.

Kursy wizażu, stylizacji paznokci, czy kursy fryzjerskie wybierane są częściej przez kobiety. Zarówno te, które planują założyć własną firmę, jak i te, które tylko chcą podnieść poziom swoich umiejętności na zajmowanych już stanowiskach. Co prawda kurs stylizacji paznokci jest wybierany tylko przez kobiety, to już kurs masażu czy fryzjerski coraz częściej wybierają panowie.

Opieka nad osobami starszymi i dziećmi, czyli asystenci osób niepełnosprawnych i opiekunki. Z roku na rok zapotrzebowanie na odpowiedzialne osoby rośnie. Choć pracodawca nie wymaga specjalnych kursów, to są one mile widziane i na pewno utwierdzają przyszłego pracodawcę w przekonaniu, że oferowana przez nas opieka będzie na profesjonalnym poziomie.

Czym kierować się przy wyborze kursów i szkoleń?
Popularność danego szkolenia nie jest kluczem do sukcesu. Przede wszystkim trzeba się zastanowić, czy wiedza zdobyta na szkoleniu będzie nam potrzebna?
Jeżeli pracujemy, szukamy szkoleń podnoszących nasze kwalifikacje. Natomiast gdy szukamy pracy, należy wziąć pod uwagę fakt, w jakiej branży byśmy się najlepiej widzieli. Kolejna ważna rzecz to budżet, jak wiadomo szkolenia specjalistyczne będą droższe niż szkolenia dla pracownika biurowego. To jakie szkolenie odbędziemy i ile z tego wykorzystamy w późniejszej pracy, zależy tak na prawdę tylko od nas samych. Trzeba tylko określić swoje potrzeby i możliwości.

2018-03-16T12:18:23+00:00 Marzec 16th, 2018|kursy zawodowe|0 Comments

Leave A Comment